Турчинов пропонує підвищити зарплати військовим

293
Турчинов закликає підвищити зарплати українських військових відповідно до стандартів НАТО

Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що гідні зарплати українських військових є зовсім не другорядним питанням, а питанням національної безпеки країни.

Відповідну заяву поширила прес-служба РНБО.

«Наш обов’язок – не тільки забезпечити армію сучасною зброєю та військовою технікою, зручним та якісним одягом і взуттям… Але, що принципово, ми повинні зробити все, щоб грошове забезпечення наших військовослужбовців відповідало їх важливому місцю в суспільстві. Доходи наших військових повинні на гідному рівні забезпечити потреби їх родин», – заявив Турчинов.

На цьому тлі він нагадав, що 2015 року було затверджено важливе рішення щодо підвищення фінансування ЗСУ, зокрема визначено мінімальне грошове забезпечення для солдат-контрактників у 7000 гривень на місяць.

Однак, додав очільник РНБО, станом на друге півріччя 2017 року ситуація практично не змінилась, хоча для держслужбовців за останні два роки зарплату вже піднімали кілька разів.

«Наприклад, багато керівників департаментів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, починаючи з 2016 року, отримували зарплату, яка перевищила 30 тисяч гривень на місяць. Для порівняння, сьогодні сукупний місячний дохід з преміями, надбавками та бойовими виплатами командира бригади – полковника, який воює на передньому рубежі, в середньому складає 19500 гривень», – зазначив посадовець.

Він також підкреслив, що зовсім не пропонує у зв’язку з цим зменшити зарплати держслужбовцям, а вимагає підвищити зарплати військовим: «Оклади військових не можуть бути меншими, ніж відповідні оклади держслужбовців, які працюють у затишних кабінетах центральних органів виконавчої влади. Доплата за військові звання не може бути меншою, ніж доплата за ранг держслужбовця!».

Крім того, Турчинов наголосив, що разом із посадовими окладами зарплати українських військових повинні бути негайно переглянуті і відповідати стандартам НАТО.

«Структура грошового забезпечення українського військовослужбовця має відповідати стандартам НАТО, де не менше 70-80% – посадовий оклад і доплата за військове звання. У нас зараз цей показник становить 10-15%», – підсумував політик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв