Реформи в Україні перевершили очікування – екс-посол США

396
На думку Джона Гербста, реформи в Україні явно недооцінюють

Оцінювати реформи в Україні – це як відповідати на тест Роршаха (тест, коли опитуваному пропонується розшифрувати зображення з чорнильних плям – ред.). Про це розповів очільник Центру Євразії Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Ґербст, оцінюючи впровадження реформи протягом останніх трьох років.

За словами екс-посла США, існує декілька оцінок українських реформ: «Для пропагандистів Кремля і їх свідомих, чи несвідомих послідовників на Заході, Україна є невиправно корумпованою. Для молодих реформаторів в Україні та тих, хто бажає країні добра, прогрес є болісно повільним і завжди загрожує розвернутись. А для керівництва України і для тих, кого найбільше непокоїть захист країни від московської агресії, країна досягла виняткового прогресу в дуже складних умовах».

Остаточна оцінка, переконаний Ґербст, є скоріше позитивною.

«Унікально, що в Україні після Майдану є група зацікавлених, молодих, нетерплячих лідерів, які ніколи не були частиною старих еліт. Вони змогли здобути представництво в Раді і очолити громадянське суспільство, яке, на відміну від часів після Помаранчевої революції, залишається мобілізованим. Деякі з них обійняли посади міністрів і заступників міністрів», – констатував дипломат.

Також він зауважив, що саме ці люди є рушієм швидких і глибоких реформ, оскільки на відміну від найвищого керівництва ця група, загалом, не процвітала за часів старої системи, і не бачить необхідності йти з нею на домовленості.

«Є також західна спільнота: Сполучені Штати, Європейський Союз, Європейський банк реконструкції та розвитку, Міжнародний валютний фонд та Світовий банк – всі підтримують реформи. Вони розуміють, що люди на Майдані чітко висловили своє бажання створити відкрите демократичне суспільство і готові допомогти їм. Вони стали потужними прибічниками реформ, надаючи технічні поради і фінансову допомогу, обумовлену проходженням реформ».

У цілому, на думку Ґербста, «діяльність уряду України насправді набагато краще, ніж її публічно описують. Вона перевищила очікування деяких недостатньою поінформованих спостерігачів, включно з тими в міжнародних фінансових установах».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв