Мені не подобається, коли якась дама піариться на мертвих – Глузман до Супрун

307
Глузман різко розкритикував Супрун за недолугий піар

В.о. очільника Міністерства охорони здоров’я України Уляна Супрун не має жодного відношення ні до психіатрії, ні до правоохоронної системи, а лише піариться на мертвих. Про це заявив психіатр, колишній політв’язень, дисидент, громадський діяч, Виконавчий секретар Асоціації психіатрів України Семен Глузман, коментуючи слова Супрун про віднайдені справи відомих дисидентів у Дніпровській психіатричній лікарні знайдені справи відомих дисидентів. Зокрема, виявлено матеріали щодо двох відомих дисидентів – Анатолія Лупиноса та Леоніда Плюща, щодо яких застосовували «каральну психіатрію».

На думку Глузмана, це було неподобством, і якби подібне сталося у Штатах, то Супрун отримала би років 50. Зокрема він підкреслив, що усім відомо про те, що згадана лікарня – це було страшне місце системи МВС Радянського Союзу, де мучили дисидентів і не лише їх.

«Цей архів існує, він є, але мені не подобається, коли якась дама, яка жодного стосунку не має ані до психіатрії, ані до правоохоронної системи, піариться на мертвих», – наголосив психіатр в ефірі ZIK.

Також він розповів, що після того, як Супрун оприлюднила інформацію про знайдені документи, до нього із Парижа зателефонувала невістка покійного нині Плюща і зазначила, що родина обурена тим, що відбулося: «Так не повинно бути. Я хочу жити в країні, де все відбувається по-іншому».

За його словами, іще до приходу Супрун взялися за роботу над цим архівом. Серед тих, хто над ним мав працювати, були високопоставлений посадовець СБУ, головний психіатр МОЗ Ірина Пінчук, Семен Глузман та омбудсмен Валерія Лутковська.

«Ми спланували свої дії, щоб нікому не зашкодити. Нам не потрібні прізвища. Ми розуміємо, що хочемо робити. Це було за в. о. міністра Шафранського, він усе це знав, схвалював і все було нормально, поки не прийшла Уляна Супрун. Із того часу вона запросила якихось інших спеціалістів, які не є моральними авторитетами, що теж важливо», – зазначив фахівець.

«Я не знаю, навіщо піаритися на тому страшному минулому, яке було у цій країні», – наголосив Глузман.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв