Політолог: Нові антиросійські санкції будуть оглушливого масштабу

374
Відомий політолог переконана - нові санкції проти Росії будуть неймовірного масштабу

Новими санкціями щодо Росії Конгрес США вирішив відповісти на прихильність Дональда Трампа до Росії і покарати Кремль за втручання у внутрішні справи Сполучених Штатів та брудну гру на світовій арені. Таку думку висловила російський політолог, доктор історичних наук, дослідник Chatham House Лілія Шевцова у статті для Крим.Реалії.

«Америка лягла на операційний стіл, вирішивши позбутися того, що вважає в своєму організмі чужорідним тілом, і переналаштувати свою міжнародну життєдіяльність. Що стане підсумком цієї операції, не знають і самі хірурги. Але очевидно одне: і колективний Захід, і світовий порядок, які тримаються на американській скрєпі, зазнають істотних змін. І ці зміни загрожують вплинути на Росію руйнівним способом», – переконана фахівець.

За її словами, нові антиросійські санкції будуть оглушливого масштабу. Цьому посприяла захопленість Трампа Кремлем – Конгрес вирішив обмежити його вплив президента на зовнішню політику і забезпечити національну безпеку країни.

«Позбавлення президента права скасовувати санкції обмежує механізм несилової політики і здатності Білого дому до міжнародних компромісів. Так, американський президент вже не може обміняти санкції на угоду з Кремлем. Більше немає підстав для надій Кремля на торг з Вашингтоном», – підкреслила політолог.

Також вона зауважила, що, імовірно, саме спроба втручання Росії у президентські вибори у США після анексії Криму є другою стратегічною помилкою Кремля.

«Нинішній американський санкційний пакет є кроком на шляху вилучення Росії з процесу світової глобалізації. А це означає наступне: російська система, яка десятиліттями виживала за рахунок антизахідної мобілізації і використання західних ресурсів, втрачає можливість отримувати ці ресурси при повній нездатності компенсувати їх власними», – резюмував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв