Яких сюрпризів чекати від Росії після надання Україні «Джавелінів»: думка експерта

830
На думку експерта, надання Україні "Джавелінів" не призведе до активізації Росії

Низка авторитетних американських видань повідомили, що Пентагон і Держдепартамент США вже мають готовий план надання Україні летальної зброї. Решта – за Білим домом. Як відреагує Кремль на позитивне рішення команди Трампа у цій ситуації – пояснив військовий експерт Олег Жданов.

За словами фахівця, нині Росія не в тому стані, аби активізувати постачання зброї бойовикам на Донбасі, навіть якщо США нададуть Україні летальне оборонне озброєння. Так, Кремль уже не має сил і засобів для масштабного наступу. Максимум, що Москва може зробити – збільшити кількість обстрілів.

Водночас, переконаний Жданов, політична істерика в Кремлі, звичайно, буде.

Згідно з його прогнозом, якщо Сполучені Штати нададуть Україні протитанкову зброю, Росія не зможе активізувати бойові дії на Донбасі з кількох причин. Зокрема, існує велика різниця поколінь озброєнь між США та РФ.

«І поставляти мішені для американських установок Javelin – це тільки ганьбитися для Росії. По-друге, західні спецслужби зафіксують будь-яке пересування техніки через україно-російський кордон, і це викличе політичний резонанс», – висловив думку експерт у коментарі 24.

Саме тому, запевнив він, максимум, що може зробити Кремль – збільшити кількість обстрілів позицій української армії. Однак українські війська вже вміють відбивати такі обстріли.

Хоча, додав фахівець, якби ЗСУ відкривали вогонь у відповідь чи на випередження, то тиша в зоні АТО настала б в десять разів швидше.

«Росія зараз збирає з усієї європейської частини війська, щоб в Білорусі під час осінніх спільних навчань хоч якось налякати НАТО. Від Москви до Хабаровська військ немає. Хоча політична істерика з приводу надання США Україні зброї в Кремлі, звичайно, буде. Тому що в Москві розуміють: з поліпшенням технічного оснащення нашої армії шанси у них істотно зменшуються», – підсумував Олег Жданов.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв