США знайшли спосіб боротьби з Росією в Європі – ІноЗМІ

402
У Сполучених Штатах зрозуміли, як боротися з Кремлем?

Президент США Дональд Трамп зробив питання природного газу у Сполучених Штатах основним в своїй адміністрації. Крім того, Білий дім має намір кинути виклик Кремлю щодо його домінування на ринку газу в Європі, поготів Москва зазвичай використовує це у політичних цілях. Про це ідеться у статті авторитетного видання The Atlantic Council.

На переконання експерта Центру Белфера з науки та міжнародних відносин Гарвардської школи імені Кеннеді Мері Дуґас, Білий дім отримав новий спосіб боротьби з впливом Росії в Європі.

Причина у тому, що завдяки новим технологіям у США спостерігається бум видобутку природного газу, відтак до 2020 року вони будуть третім найбільшим у світі експортером зрідженого газу.

Як ідеться у статті, США усвідомили можливість і прямують до лідируючої ролі на міжнародних ринках газу, кидаючи виклик енергетичному домінуванню Росії в Європі.

«США усвідомили цю можливість, тому здійснюють кроки задля лідируючої ролі на міжнародних ринках газу, кидаючи виклик енергетичному домінуванню Росії в Європі», – наголосила фахівець.

Також вона нагадала, що під час свого візиту до Польщі американський президент Дональд Трамп зауважив, що США забезпечить європейцям доступ до альтернативних джерел газу, щоб «Польща та її сусіди більше ніколи не були заручниками одного постачальника», маючи на увазі Росію.

Така ремарка очільника Білого Дому, стверджує Дуґас, пролунала після хвилі невдоволення у Європі законом про санкції США проти Кремля, які на той час ухвалив Сенат. Наразі ж документ схвалили вже обидві палати Конгресу та президент.

Як також підкреслила експерт, європейські політики критикували Америку за закон про санкції та радили не втручатися у справи Європи в галузі енергетики. За їхніми словами, нові американські санкції заважають побудові «Північного потоку-2», завдяки якому Кремль хоче транспортувати газ до Німеччини в обхід України.

Водночас, експерт із глобальних енергетичних ринків Агнія Ґрігас зауважила, що Росія часто використовує «Газпром» як політичний інструмент в Європі та Євразії. На її переконання, навіть в разі побудови «Північного потоку-2», російське домінування в енергетиці Європи буде скорочуватися.

Фахівець констатувала, що країн, які проти проекту, більшає, оскільки вони почуваються впевненіше від нових можливостей імпорту газу з інших країн, зокрема із США. Так, Литва, яка збудувала термінал для прийому зрідженого газу, вже підписала угоду з Вашингтоном про поставки, а Польща вже почала отримувати перші об’єми зрідженого американського газу та підписала угоди про нові.

«Усі ці зміни, які відбуваються завдяки сланцевому буму в США та енергетичній стратегії ЄС, ставлять за мету домогтися диверсифікації та ефективності, яка забезпечить європейські країни більш привабливими енергетичними партнерами, ніж Росія», – підкреслила спеціаліст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв