Ейфорія навколо отримання летальної зброї: Бутусов вказав на зворотну сторону медалі

798
Журналіст розповів, які складнощі можуть виникнути з наданням Україні довгоочікуваних "Джавелінів"

Протитанкові ракети Javelin, які США планує надати Україні, незважаючи на свою простоту експлуатації та застосування вимагають дуже грамотної тактики і планування бойових операцій. Про це розповів журналіст, військовий експерт Юрій Бутусов.

Як наголосив Бутусов, незважаючи на те, що політичний ефект від цієї події дуже великий, є ще важливі військові аспекти.

«По-перше, а що ми отримаємо, виходячи з планування поставки в 50 мільйонів доларів? Це не живі гроші, ми не будемо торгуватися, це нам виділять з фонду військової допомоги поставку на тих умовах комплектації, які прийняті в Міноборони США», – підкреслив журналіст.

«Джавелін» – це ракета нового покоління, з автоматичним наведенням за принципом «вистрілили і забули», а технологією виробництва самонавідних ПТРК, що вражають танк в найбільш слабкозахищену проекцію – зверху, мають всього дві країни в світі – США і Ізраїль», – додав фахівець.

Також він зауважив, що вартість однієї ракети «Джавелін» при закупівлі Міноборони США становить не менше 100 тисяч доларів, вартість пускової установки – 130 тисяч (ПУ комплектується якісною нічною і денною оптикою). Тому, стверджує експерт, навряд чи ми будемо закуповувати потім ракету самостійно, однак можна підготувати розрахунки, які будуть професійно працювати з такою дорогою зброєю.

За словами Бутусова, хоча «Джавелін» і є страшним сном для російських танків, ця зброя не є панацеєю.

«Дальність пуску – 2500 метрів. У ракети дуже розумна інфрачервона система самонаведення, яка в простих умовах дає 96% прямих влучень. Але теплові перешкоди, щільний дим, погодні фактори впливають на точність розпізнавання та прицілювання. Застосовувати таке високоефективну і дорогу зброя повинні справжні професіонали, дії яких забезпечують підготовлені бойові групи. Переозброїти армію «Джавелін» ми повністю не зможемо, та й нема чого, напевно», – переконаний експерт.

США рассматривают вопрос о передаче Украине партии знаменитых противотанковых ракетных комплексов "Джавелин" на сумму 50…

Опубліковано Юрієм Бутусовим 4 серпня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв