Владі потрібен «Беркут», який розганяв би акції протесту – нардеп

359
За словами Іллєнка, владі потрібен такий собі "Беркут", аби розганяти протести

Вітчизняна влада потребує своєрідного «Беркуту», який боровся би з акціями протесту та захищав його на Банковій чи біля Верховної Ради. Про це заявив народний депутат України, представник ВО «Свобода» Андрій Іллєнко.

Коментуючи українську правоохоронну систему Іллєнко, зокрема, звернув увагу на те, з чого в Україні розпочалася Революція Гідності: «Не Євромайдан, оскільки він розпочався 22 листопада і, за великим рахунком, 30 листопада мав закінчитися. Революція Гідності розпочалася із обурення українського суспільства «безпредєлом», який влаштував «Беркут» проти абсолютно беззбройних молодих людей на Майдані. Із цього почалася Революція Гідності: українське суспільство обурилося насиллям каральної системи».

За словами нардепа, нині наше завдання – «не відтворити цю каральну систему знову, а побудувати систему, яка би займалася боротьбою зі злочинністю».

Однак, додав націоналіст, поки виконати це завдання не вдається, оскільки його навіть не ставили.

«Завдання політичного керівництва держави було, на жаль, не змінити цю систему, а максимально її законсервувати для своїх потреб. Тому що вони розуміють, що їм потрібен далі, умовно кажучи, той же «Беркут», який боровся би із акціями протесту і захищав їх там на Банковій чи біля Верховної Ради. Їм знову потрібні корумповані працівники, які будуть переслідувати політичних опонентів і покривати їхню ж корупцію. Їм потрібно далі, щоби працювала кругова порука, тому їм не потрібно цю систему змінювати», – заявив «свободівець» в ефірі ZIK.

Він також наголосив, що це стосується не лише поліції, а й прокуратури, спецслужб, судів та усієї системи загалом, яка «залишилася нам у поганий спадок від радянської окупації». Тоді, продовжив депутат, ця система була створена не для того, щоб захищати громадян, а для репресій і примусу.

«У 2013-2014 роках ми переламали цій системі хребет, але вона дуже довго агонізує, і, дай Бог, щоб нам вдалося цю агонію припинити, бо ми можемо разом із нею агонізувати», – підкреслив Іллєнко.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв