Еколог забив на сполох через можливі наслідки будівництва Керченського мосту

489
За словами еколога, якщо Росія таки добудує Керченський міст, це може викликати екологічну катастрофу

Якщо Росія таки добудує Керченський міст, він спричинить серйозні екологічні проблеми у регіоні і не буде безпечний для людей. Таку думку висловив еколог Олександр Соколенко в ефірі Обозревателя.

За словами Соколенка, Кремль ігнорує серйозні ризики, які змусили «гітлерівців» відмовитися від будівництва Керченського мосту під час Другої світової війни, оскільки інженерний об’єкт був із самого початку небезпечним і може завалитися будь-якої миті.

«У радянські часи ніхто не брався за цей проект (міст із Криму до Росії – ред.), тому що там дуже складна геологія. Карстові порожнечі, які знаходяться на дні Керченської протоки. Їх обсяг сягає 20-30 метрів, будувати міст дуже складно», – підкреслив фахівець.

Також він зауважив, що через ці карстрові порожнечі міст через Керченську протоку може у будь-який момент впасти або там просто не почнеться деформація споруди.

До того ж, стверджує еколог, іще одна небезпека, яку провокує будівництво мосту – це течія у Керченській протоці, яка сполучає Азовське і Чорне моря. Це призведе до порушення екосистеми і ускладнить міграцію морських ссавців.

«Багато питань екологічної безпеки. Сьогодні контролю за Керченською протокою нема, жодна українська служба або інспекція не може контролювати ситуацію і не може оцінити збиток, нанесений зовнішньому довкіллю цими роботами», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв