У Грузії розповіли, що загрожує Саакашвілі за кримінальними провадженнями

444
Саакашвілі загрожує 11 років позбавлення волі, якщо суд винесе обвинувальний вирок

Колишньому президенту Грузії і екс-очільнику Одеської ОДА Міхеїлу Саакашвілі, позбавленому українського громадянства, в Грузії загрожує до 11 років позбавлення волі за чотирма кримінальними провадженнями. Про це повідомила прокурор Головної прокуратури Грузії Натія Сонгулашвілі.

«Нині Головна прокуратура Грузії веде щодо Міхеїла Саакашвілі чотири кримінальні справи, за якими завершено слідство та йде судовий розгляд. Всі ці справи зараз розглядаються Тбіліським міським судом», – зазначила Сонгулашвілі в інтерв’ю Обозревателю.

За її словами, екс-очільнику Одеської ОДА інкримінують звинувачення у справі про вбивство Сандро Гіргвіліані; у справі про розтрату державних коштів з коштів фонду Спеціальної служби державної охорони Грузії на особисті потреби в особливо великих розмірах – на суму 9 мільйонів грузинських ларі; у справі про жорстоке побиття депутата грузинського парламенту Валерія Гелашвілі; у справі про захоплення та відібрання телекомпанії «Імеді», що у критичній формі висвітлювала діяльність режиму Саакашвілі, а також іншого бізнесу, у бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі і його сім’ї, що призвело до масових протестів в Грузії.

«У зв’язку з тим, що 2012 року змінилося керівництво Грузії, грузинський парламент вніс зміни в законодавство, за якими, незважаючи на кількість звинувачень, найтяжча стаття поглинає інші. Раніше терміни підсумовувалися, і людині можна було просити 30 або 40 років ув’язнення. виходило, як довічне», – підкреслила прокурора.

Крім того, вона уточнила, що таким чином Міхеїлу Саакашвілі загрожує 11 років позбавлення волі, якщо суд винесе обвинувальний вирок.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв