Кремль уже сам не знає, що робити з Кримом і Донбасом – військовий експерт

857
За словами військового фахівця, Путін уже не знає, що робити з окупованим Кримом і Донбасом

Заява заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгія Туки про те, що Одеська область може відділитися від України, якщо влада «махне рукою» на ситуацію з Донбасом, скоріше виглядає як спосіб привернути увагу, ніж реальні плани Кремля. Про це розповів військовий експерт В’ячеслав Білоус.

«Не слід забувати, що точиться боротьба між практично всіма політичними силами за те, як вирішити конфлікт на Донбасі. Ця заява фактично підтверджує такі процеси», – підкреслив фахівець у коментарі Слову і Ділу.

Він переконаний – якби Росія могла, то вона забрала б інші області чи Маріуполь ще три роки тому.

«У США 25% ВВП, а в РФ – близько 4%. Навіть якщо захопити територію, то що з нею робити далі? РФ уже забрала Крим і не знає, що з ним тепер робити. Так само й із Донбасом», – зауважив Білоус.

За його словами, Росія давно обмежена за багатьма показниками – людський ресурс, економічний, геополітичні позиції.

«Це вже не велика імперія, а ілюзія. Так, у них був потенціал, але в Радянському Союзі, коли вони могли тримати під протекторатом Східну Європу, країни Балтії. Зараз американці розміщують свої війська на території балтійських країн, а Росія вже нічим не може на це адекватно відповісти. На цей момент показовою є ситуація із санкціями. В РФ заявили, що скоротять дипмісію, але хіба ж це симетрично? Чи Трамп злякався й передумав?», – пише експерт.

Крім того, він запевнив, що сьогодні Кремль уже не може розібратися із своїми землями.

«РФ не може навести лад серед свого населення, багато територій занедбано. Забирати якісь територію за такого розкладу сил виглядає малоймовірним. Здавалося б, на одне занедбане місто більше чи менше – нічого страшного, але це шлях до розпаду. Ситуація буде просто неконтрольованою, тому що з одного центру буде неможливо управляти та контролювати такі великі території», – підсумував спеціаліст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв