Правозахисник: Без української мови не буде і нашої держави – це аксіома

4521
Степан Хмара закликав говорити українськю, оскільки, як кажуть, «Где русский язык, там Россия»

Сьогодні у найбільш зрусифікованих регіонах України щораз більше російськомовних громадян переходять на спілкування українською мовою, що є позитивним прогресом, оскільки у цьому полягає майбутнє нашого суспільства. Про це заявив Герой України, український політик, правозахисник, політв’язень радянських концтаборів Степан Хмара.

«Ми повинні пам’ятати: без української мови не буде української держави. Це аксіома. Але це потрібно, щоб усвідомили всі наші громадяни, особливо, зараз, коли агресор, російський окупант, який захопив частину нашої території, який проливає кров на нашій території, убиває наших громадян – цивільних і військових. І використовують російську мову теж насамперед як політичне знаряддя», – підкреслив Хмара в ефірі ZIK.

На цьому тлі він нагадав вислів «Где русский язык, там Россия». Тому, за його словами, громадяни України повинні старатися виправляти цю ситуацію.

«Це має бути насамперед поняття честі і гідності наших громадян. Зрештою, кожен громадянин України повинен знати українську мову і намагатися у публічній сфері, особливо, урядовій, користуватися українською державною мовою. Згідно з Конституцією, у нас одна державна мова», – констатував політик.

Крім того, він зауважив, що чимало українських громадян, які говорять російською, не надавали значення тому, наскільки велике значення має мова.

«Зараз це відчувається, що у таких найбільш зрусифікованих регіонах України все-таки більше українців, українських громадян, так званих російськомовних, щораз більше переходять на спілкування українською мовою. Це добре. Це позитивний і прогресивний процес, і в цьому майбутнє нашого суспільства, бо тільки мова наша зміцнить нас і ми будемо сильнішими», – підсумував Герой України.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв