Олександр Солонько: Склад НКРЕКП уже «ходить під криміналом»

296
Політичний аналітик Олександр Солонько

«Голова і члени НКРЕКП, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби та діючи в інтересах генеруючих компаній, навмисне, з метою створення умов отримання ГК ТЕС надприбутків, в січні-березні 2016 року під час розробки порядку формування оптової ринкової ціни (Роттердам +) забезпечили включення в нього явно необґрунтованої формули, яка збільшувала вартість вугілля. Таким чином, вони створили всі необхідні умови для зростання ціни продажу електричної енергії на оптовий ринок».

Це позиція НАБУ. А тепер додаємо 2+2.

Цих господ, яких підозрюють в цілком прозаїчному зловживанні (читай – злочині), про який ми втомлено, але постійно нагадували, наче б то звільнили. З відтермінуванням. У квітні цього року розгорівся скандал навколо намагання НКРЕКП на чолі з екс-рошенівським менеджером Вовком запровадити абонплату за газ для українців. Тоді влада зробила вигляд, що відступила. В серпні спробували знову. Після того, як довелося мило поспілкуватися зі свободівцями, Вовк слізно запевняв ЗМІ, що то все не так і всі все не так зрозуміли (ага, як же) і ніякої абонплати не хотіли вводити.

Кілька місяців тому влада, до речі, взяла зобов’язання перед МВФ запровадити ще й абонплату за опалення. Гадаю, довго думати над тим, чиїми руками це рішення буде реалізовуватися, не варто.

А тепер найцікавіше. Нинішній склад комісії вже «ходить під криміналом». Поки що суди блокують доступ НАБУ до деяких документів, але обставини можуть і змінитися. Загалом, розкручування теми цієї справи може бути цілком прозорим натяком для самого Вовка й інших членів НКРЕКП. Мовляв, ви, шановні, й так уже по вуха в лайні. Господарі вам щедро дякують за виконання брудної роботи і стягування на себе негативу від громади та політичних конкурентів, але робота ця має бути безперебійна, а рішення – безвідмовні.

Отож, маєте вибір: або продовжуєте безперебійно штампувати необхідні владі й олігархам рішення, або можете попсувати собі нерви в чергових історіях із СІЗО, коричневими ковдрами, чергами активістів готових власними руками вас занести в суд, якщо ви не здатні самотужки пересуватися, а може й із реальними тюремними термінами. А то, знаєте, нині політичне життя непередбачуване, хтозна, скількох таких брудних чорноробів доведеться принести в жертву прагненню злих громадян до встановлення хоч якоїсь справедливості.

Є над чим задуматися, правда?

Джерело: Олександр Солонько

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв