«Відпрацьовують вторгнення»: що значить пересування військ Кремля біля кордону України

337
Російська армія відпрацьовує вторгнення в Україну?

Переміщення російських військ поблизу кордонів із Україною пов’язані з постійною ротацією і навчаннями з метою відпрацювання сценарію вторгнення в Україну. Таку думку висловив журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

Аналізуючи інформацію журналіста Андрія Цаплієнка про небачене пересування військової техніки в сторону України, Бутусов підкреслив: «Я думаю, що рухи можуть бути пов’язані з тим, що російські війська проводять ротацію і навчання на кордоні з Україною, відпрацьовують сценарій вторгнення».

Як зауважив експерт, армія є інструментом впливу, і повинна бути постійно готовою до певних ситуацій.

«Наприклад, вони відпрацьовують варіант протидії українським діям, варіант певних наступальних дій проти України. Для цього вони постійно піднімають частини по тривозі і відпрацьовують певні сценарії». «У них є сценарій наступу на Донбасі, і я думаю, не лише на Донбасі, але, судячи з концентрації угруповання, ще й на Харківську область», – зазначив журналіст у коментарі Обозревателю.

На цьому тлі він нагадав про події, що передували війні в Грузії 2008 року.

«За рік до цього Росія провела навчання «Кавказький рубіж» з відпрацювання зосередження військ на кордоні з Грузією. Коли почалася війна, у них був відпрацьований план, і ряд підрозділів цю задачу виконували. Тому вони змогли досить швидко організувати вторгнення», – зауважив фахівець.

За його словами, у Кремлі зробили висновки з подій 2014 року. Так, Кремль здійснив реформу армії, яка «націлена на те, щоб, «як тільки буде відповідна політична обстановка», «вторгнення в Україну здійснювалося в якомога коротші терміни».

Водночас, Бутусов запевнив, що поки не бачить передумов для великомасштабної наступальної операції Росії: «Підрозділи регулярної російської армії знаходяться на території України і беруть участь в бойових діях. Тому переміщення у них відбувається постійно: підрозділи заходять і виходять з України. Але основна активність все-таки пов’язана з навчаннями в Білорусі. Це теж на кордоні з Україною. Я стежу за ситуацією, але поки ставлюся до цього без особливої уваги».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв