Росія взяла військову стратегію з гітлерівської концепції – політолог

284
Російський політолог і публіцист Андрєй Піонтковскій

Анексією Криму 2014 року Росія розв’язала без формального оголошення четверту світову війну проти Заходу. Таку думку висловив російський політолог і публіцист Андрєй Піонтковскій у статті для Кasparov.ru.

За словами політолога, метою війни був реванш за поразку СРСР в третій світовій (тобто холодній) війні, а саме – «встановлення військово-політичного контролю путінської Дзюдохерії як мінімум над всім пострадянським простором, а по можливості і над Центральною Європою; дискредитація і руйнування НАТО як безпорадної організації, не здатної захистити своїх членів організації; по завершенні війни закріплення і легітимація її підсумків нової «ялтинської угоди» про розподіл світу з ізольованими США».

На думку Піонтковского, ідеологічним прапором війни «русскій мір» запозичив у гітлерівської концепції роз’єднаного народу, яка передбачала захист етнічних співвітчизників і «відновлення історичної справедливості». Так, підкреслив фахівець, військова стратегія «перемоги» Кремля над противником, який переважає в усіх відношеннях, заснована на трьох складових елементах.

«Це концепція генерала В. Герасимова нелінійної гібридної війни, тобто ставка на інформаційний терор, кібертерор і фізичний терор нерегулярних підрозділів («зелені чоловічки»); ядерний шантаж, помножений на величезний ракетно-ядерний потенціал РФ; традиційне для правителів Орди презирство до життя своїх підданих», – переконаний експерт.

Крім того, він зауважив, що після кримського бліцкригу Росія провалила операцію «Новоросія», коли Кремль хотів захопити ще 10-12 областей України. Авантюра Росії у Сирії мала відвернути увагу від провалу в Україні.

Однак, стверджує публіцист, найбільшим ударом для Кремля став героїчний опір громадян України з російським корінням, і більшість етнічних росіян залишилося вірними Україні.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв