Лише Україна може змінити Росію – екс-директор ЦРУ

537
Американський розвідник заявив, що лише Україна може змінити РФ

Цілі президента Росії Владіміра Путіна цілком очевидні – це домінування над своїми та вплив на інших. Про це у статті для New York Times пише колишній директор ЦРУ Джон МакЛаулін – передає ДТ.

«Він (Путін – ред.) хоче домінувати вдома, сильно впливати на сусідів, ослабити західні інститути, такі як НАТО і ЄС, а також поділити вплив у ключових регіонах, таких як Близький Схід, між великими державами», – переконаний МакЛаулін.

Водночас він застеріг США від розв’язання війни з Путіним і наголосив, що теперішнє протистояння є значно складнішим від того, яке було у часи Холодної війни: «Те протистояння було грою в шашки, а зараз ми граємо в шахи».

За його словами, у нинішній боротьбі не може бути повної перемоги «без другого акту», оскільки на відміну від СРСР, Росія нікуди не зникне. Тому американська стратегія повинна ставити за мету встановити межі.

«США не можуть змусити Росію радіти наближенню НАТО до її кордонів. Але можна зміцнити єдність альянсу і стратегію стримування, протидіяти російській дипломатії, націленій на розкол між союзниками, а також посилити військові позиції, зокрема в Балтії і Польщі», – підкреслив екс-очільник ЦРУ.

Також він спрогнозував, що Росію навряд чи вийде відучити від шпигунських звичок, але можна зміцнити можливості американської контррозвідки, а також публічно викривати російську брехню в новинах.

За словами МакЛауліна, Росію можна сильніше карати за порушення домовленостей

«Ми можемо дати Україні більш складне оборонне озброєння, щоб вона могла захиститися від російських загарбників. І ми можемо збільшувати тиск, як це зробив Конгрес, ухваливши нещодавно санкції», – наголосив розвідник.

На його переконання, лише Україна може змінити Росію і якщо Київ зможе побороти корупцію і розвинути успішну демократію, це простимулює підтримку аналогічних змін в Росії.

«Допомога Україні – це наша найбільш перспективна стратегія, яку Путін боїться. Саме тому він вторгся в Україну», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв