Скандал навколо розкрадання грошей зі «Стіни» Яценюка: чому НАБУ ходить лезом ножа

630
На думку експерта, скандал зі "Стіною" Яценюка пов'язаний з політичною турбулентністю

НАБУ веде проект «Стіна» з 2016 року, однак лише нещодавно почалися активні затримання причетних до проекту осіб. На думку політолога, очільника Єдиного координаційного центру «Донбас» Олега Саакяна, швидше за все, цей скандал пов’язаний з політичною турбулентністю і діалогом між пропрезидентською силою і «Народним фронтом», зокрема, одним із його лідерів Арсенієм Яценюком.

Коментуючи затримання у справі щодо розкрадання грошей із проекту «Стіна» експерт припустив, що це може використовуватися як один з інструментів тиску у тривалих переговорах щодо розподілу влади і посад.

«Не виключено, що НАБУ виступає на захист інтересів і однієї, і іншої групи, але з іншого боку – у НАБУ є протокол дій, за яким вони зобов’язані функціонувати. Знаючи цей протокол, та чи інша сторона може «злити» якусь інформацію. А у НАБУ не залишається інших варіантів, крім як діяти за процедурою і починати розслідування», – підкреслив політолог у коментарі Слову і Ділу.

Крім того, він наголосив, що  з огляду на увагу Заходу до виконання своїх обов’язків українською владою та політичних факторів – НАБУ стає інструментом в руках політиків: «Навряд чи Захід давав вказівки й це пряме втручання зовнішніх сил в дії Бюро. Це скоріше стимулювання, підштовхування НАБУ до діяльності».

На переконання фахівця, якщо серед підозрюваних у розкраданні коштів з проекту будуть близькі до нинішньої влади особи, то НАБУ опиниться перед складною дилемою: «З одного боку, за протоколом Бюро зобов’язане не відступати від процедури. З іншого  –  «невдалі» затримані персоналії можуть розвалити систему».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв