Кремль думає про те, як піти з Донбасу без втрати обличчя – Портніков

218
Український журналіст, публіцист, політичний оглядач Віталій Портніков

Російська влада припинить війну на Донбасі, однак продовжить погрожувати Україні. Тим не менше, завершення війни станеться не скоро, оскільки Кремль ще не знає, як пояснити своїм бойовикам, що Донбас – більше не «русскій мір». Таку думку у статті для Радіо Свобода висловив журналіст, публіцист і експерт із міжнародних питань Віталій Портніков.

За словами журналіста, Росія піде з Донбасу через низку причин: ефект від санкцій США, падіння цін на нафту і, звичайно ж, вибори президента РФ.

Щодо останньої причини, то, як пояснив Портніков, президент Росії Владімір Путін хотів би прийти до свого нового терміну на посаді в ролі президента-стабілізатора, а без хоча б часткового покращення відносин зі світом йому не вдасться зробити цього.

Тому, переконаний фахівець, нині головне, про що думають в Кремлі, це про те, як піти з Донбасу і не втратити обличчя.

«Не випадково заява Лаврова про неможливість вирішити конфлікт на Донбасі військовою силою збіглася з посиленням прикордонного режиму на ділянці російсько-українського кордону, яка перебуває під контролем окупантів. Найманців готують до думки про те, що їм доведеться повертатися під контроль Києва і «просто так» прийти на територію Росії не вдасться – як і у випадку з Афганістаном після відходу радянських військ, пустять тільки перевірених, хто ретельно співпрацював зі спецслужбами і хто готовий продовжити цю співпрацю», – підкреслив публіцист.

Крім того, він зауважив, що усі «республіки» на Донбасі вигадані з однією метою – вбивати українців. На переконання Портнікова, якщо російська влада вирішить покласти край обстрілам, то війни не буде і грошей на Донбас – теж, «народні республіки» просто розсиплються, наче їх ніколи і не було.

«І не потрібно думати, що в Москві цього не розуміють. Саме тому не поспішають припиняти стріляти. Саме тому не поспішають йти – тому що ще поки не придумали, як пояснити цю капітуляцію росіянам, як сказати, що Донбас – це більше не «русскій мір», і тим його мешканцям, які «мріяли» жити в Росії, буде і в Україні добре. Але тільки-но придумають – підуть», – пише автор.

Також він спрогнозував, що Путін і надалі продовжуватиме займатися дестабілізацією ситуації в Україні, оскільки для нього є критично важливо довести, що Україна не може відбутися як держава.

«Москва активно працюватиме з українськими опозиційними політиками та імітаційною частиною громадянського суспільства, фінансуватиме медіа, сприятиме поширенню пригноблених настроїв серед українців», – підсумував журналіст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв