Шокувало всіх – нардеп розповіла, чим Україна неприємно здивувала США

593
У США шоковані, що Україна досі не запровадила візовий режим з Росією

Американців зі Стенфорда, які мали можливість поставити запитання нардепу від об’єднання «Самопоміч» Олені Сотник шокувало, що в України досі безвізовий режим із Росією. Про це вона заявила в ефірі Радіо Свобода.

Під час спілкування з професором Стенфордського університету і філософа Френсісом Фукуямою, українську депутатку розпитували про те, що таке АТО і чому Україна офіційно не оголосила війну. Крім того, їх цікавило, чому Україна все ще продовжує дипломатичні відносини з країною-агресором.

«У багатьох людей, які мають відношення до зовнішньої політики і мали певну експертну думку, зокрема у врегулюванні різного роду військових конфліктів (у нас, наприклад, був окремий кейс з військових конфліктів), всі були дуже здивовані тим, що в Україні є такий гібридний порядок денний. Я чесно, відверто говорила, що цей порядок денний, зокрема нав’язується і США, і ЄС. Але як на це дивляться експерти? Вони вважають, що все ж повинна бути більш жорстка позиція України», – підкреслила Сотник.

Крім того, вона розповіла про думку американського політика і дипломата Конлолізи Райс щодо ситуації: «Є слабка позиція щодо країни-агресора – Росії, яка поставила під сумнів взагалі весь світовий порядок. Але ключова її теза про те, що немає належної реакції, реакція повинна була бути більш жорсткою. І те, що ми зараз затягуємо час, ми, навпаки, тим самим підбурюємо Путіна до наступних дій».

Також нардеп проаналізував запровадження санкцій США проти Росії: «Треба реалістично дивитися на ворога і реалістично оцінювати його можливості. Так ось, ключовою болючою точкою Росії є її сировинна економіка. У першу чергу це нафта. Я не бачу можливостей, що Європа відмовиться від російського газу. Але я бачу її в наступному жорсткому кроці, у введенні ембарго відносно російської нафти. І це точно вдарило б дуже серйозно по російській економіці і могло б стати вагомим, серйозним аргументом в тиску на Росію і припинення військових дій».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв