Росії не знайшлося місця за столом – Шевцова про важливі зміни на світовій арені

433
Російський політолог Лілія Шевцова

На тлі загострення навколо КНДР стало помітно, що США і Китай налаштовані вирішувати це питання вдвох, не звертаючи уваги на позицію Росії. Про у своєму Facebook відомий російський політолог Лілія Шевцова.

За словами політолога, найбільш болюче для держави – коли на неї не звертають увагу, просто ігнорують.

«Ось тільки нещодавно Росія була головним героєм світової розмови, як підозрюваний у підриві американської системи. Так, звичайно, неприємно отримати санкції у відповідь. Але завжди є надія знайти спосіб її обійти при потуранні західних партнерів. Як майже вдалося з турбінами Siemens, коли Siemens завбачливо дивився в іншу сторону», – підкреслила Шевцова.

Крім того, додала вона, подібні неприємності можуть підживлювати державну гордість – ось як ми їх! Перетворити підозрілість і страх навколишнього світу в фактор державності (якщо інших ознак сили замало) – теж може вважатися перемогою.

Водночас експерт зауважила, що світ звернув увагу на північно-корейську кризу, а Росія зникла з порядку денного, що стало «ударом по хребту російського самодержавства».

«Важливіше те, що для Москви не знайшлося місця за столом, за яким вирішується питання: бути війні чи ні! Причому, біля кордонів Росії! Дивіться самі. Визнаний Москвою гуру і частий гість президента Путіна Генрі Кіссінджер пропонує свої рекомендації, як вирішити північнокорейську кризу. і ні слова не знаходить для Росії, її просто не існує в його плані. «Найважливішою передумовою виходу», Siemens говорить старий Генрі, – є «взаєморозуміння між США і Пекіном». Ось так», – пише фахівець.

«Більш того, він попереджає Вашингтон: ніяких спроб зробити Китай «американським «субпідрядником» для здійснення інтересів США. Америка і Китай повинні бути рівними партнерами. Це означає нову «біполярність», яка до недавнього часу будувалася на «осі» – Вашингтон-Москва (принаймні, в російському розумінні). Значить, тепер про Москву можна забути», – підкреслила політолог.

Відповідно до її прогнозу, місце Росії на авансцені незабаром займе Китай.

«Ось уже Трамп і китайський лідер Сі Цзіньпін зателефонували і поговорили. Причому, як каже преса, це був Сі, який вчив Трампа «відповідальності». Ось до чого дійшла справа. Не Путін вчить Трампа – а Сі!», – підсумувала Шевцова.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв