Віктор Небоженко: Час домовлятися з Росією пройшов, як і сам час Росії

496
Політичний експерт Віктор Небоженко

Північно-корейська СВІТОВА КРИЗА.

Великої війни на Корейському півострові не буде. Занадто багато в діях КНДР блефу і занадто багато в діях президента США Трампа «голівудівського». Не забувайте, що Голівуд – це ідеологічна скрепа Америки, як імперська ідея Путіна – це ідеологічна скрепа Росії. Але на відміну від США імперська ідеологія президента Росії Путіна веде до минулого і великих ризиків для Росії, а Голівуд вловлює і перетравлює будь-які гострі сучасні проблеми Америки в художніх образах, пропонує варіанти вирішення і чітко дивиться в майбутнє.

Але Голівуд в Америці вже 50 років змагається з телебаченням за ступенем впливу на країну. І якщо світова подія, добра чи погана, не приваблює увагу американського телебачення і, відповідно, не забезпечується привабливою телевізійною картинкою для могутніх американських телевізійних ЗМІ, то війни як події не буде, або вона буде таємницею і огидною. Громадська думка США повністю залежить від поведінки американських ЗМІ, які борються між собою за порядок денний країни.

І третій фактор, який впливає на прийняття рішень і оцінку його наслідків – це експертне співтовариство і фабрика думки в США. По відношенню до Північної Кореї воно розгублена. Північно-корейська криза не має аналогів, як і напад Росії на Україну.

Військовий істеблішмент США стоїть лише на четвертому місці в списку стейкхолдерів, але першим разом з ЦРУ в списку виконавців. Йому це місце не подобається. І як за часів карибської кризи він спробує змінити своє місце в процесі прийняття рішення.

Треба бути справедливим. Якщо тотальний вплив Росії в Україні був очевидний всім, то північно-корейська ракетно-ядерна програма виявилася для всіх повною несподіванкою. Тому не президент США Трамп створював проблему ракетно-ядерного виклику КНДР для вирішення своїх внутрішньополітичних проблем (занепалий рейтинг, брудні російські зв’язки, ненависть конгресу). Її «створили» три попередні президенти США, які «проґавили» північно-корейську загрозу Японії, Тайваню і Південної Кореї, за які відповідають США. Трамп лише успадкував корейську кризу від своїх попередників, як президент Кеннеді успадкував кубинську ракетну кризу. А вирішувати американцям проблеми північно-корейської загрози доведеться разом з Китаєм і Росією. І якщо у переговорах з Китаєм будуть діяти раціонально-торговельні аргументи, бо ця країна ще не готова чинити опір Америці, то Росії США будуть мститися і жорстоко поводитися на підставі 241 статті Закону про санкції, прийнятих американським Конгресом. Це саме можна сказати і до українських політиків і олігархів, які орієнтуються або залежать від Кремля.

І жодних геополітичних угод не передбачається (обмін Україну на КНДР або Сирію). Час домовлятися з Росією пройшов, як і сам час Росії.

Джерело: Віктор Небоженко

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв