Загроза масштабного нападу РФ на Україну: експерт озвучив детальний прогноз

683
На думку експерта, нині загроза масштабного наступу РФ на Україну є низькою

Нині передумов для повномасштабного вторгнення Кремля в Україну набагато менше, ніж 2014 року. Про це в своєму матеріалі розповів військовий експерт, журналіст Юрій Бутусов.

Згідно з прогнозом Бутусова, у серпні 2017 року вторгнення Росії точно не буде.

«Військові маневри в Білорусі є зручною легендою прикриття для відпрацювання сценарію вторгнення в Україну. Однак скажу свою думку: нині не склалося військово-політичних передумов для вторгнення. У 2014 році російські війська атакували Україну, тому що Путін розраховував, що українська армія розбіжиться, народ злякається, влада в Києві здригнеться і піде на поступки Кремлю», – підкреслив він у статті для Цензор.НЕТ

Також він наголосив, що військове вторгнення тоді було інструментом для вирішення конкретних стратегічних цілей Росії – легітимізації захоплення Криму і створення лояльного проросійського маріонеточного режиму в Києві.

Як пояснив фахівець, 2014 року у Росії не було необхідних військ і ресурсів для повної окупації України.

«Війна в серпні показала серйозні проблеми в організації російської армії, невисокий бойовий дух – досить згадати масові відмови російських військових їхати на війну, виступи родичів. Реформи Путіна серйозно підвищили рівень боєздатності російських військ, але ця армія все ще далека від стандартів НАТО і страждає безліччю хвороб. Російська армія змогла провести локальні операції насамперед через хаос в системі управління української армії», – зауважив експерт.

Крім того, він проаналізував, чому сьогодні передумов для вторгнення російських військ в Україну менше. Зокрема, нагадує Бутусов, українська армія досягла серйозних успіхів у забезпеченні обороноздатності держави, а тому повномасштабна війна може перетворитися на м’ясорубку.

Другим аргументом журналіст вважає той факт, що російська армія не готова до великої війни.

«До захованої війни, яку ведуть найманці і «відпускники», що дали підписку про нерозголошення, – до такого РФ готова. Але до повторення Чечні – ні. Але ж Україна – не Чечня, тут російську армію чекає організований опір із застосуванням важких озброєнь», – переконаний спеціаліст.

Іншими причинами, за його словами, є катастрофічна ситуація із зовнішньою політикою Росії, водночас, як Україна домоглася серйозних дипломатичних успіхів, а також непроста ситуація в Росії і з внутрішньою політикою.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв