Саакашвілі змусив сотні тисяч людей перевести гроші до його фондів – правозахисник

291
У Грузії звинуватили Саакашвілі у вимаганні грошей із простих громадян

Сотні тисяч грузинських родин були змушені переводити все своє майно в тіньові фонди екс-президента Грузії, колишнього очільника Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі, якого нещодавно позбавили українського громадянства. Про це розповіла відома грузинська правозахисниця Нана Какабадзе.

«Він створив неофіційні фонди і змушував людей, у яких було якесь майно або гроші, переводити туди свої кошти. Це були фонди, які називалися «На розвиток прокуратури», «На розвиток МВС». Вони існували, як NGO (неурядові організації – ред.) і нічого спільного не мали з бюджетом. Їх неможливо було контролювати. Навіть, якщо б була така можливість, це не мало сенсу за часів Саакашвілі. Ці фонди не мали жодного зв’язку з бюджетом, тому їх ніхто не контролював», – підкреслила Какабадзе в інтерв’ю Обозревателю.

За її словами, людей навіть серед ночі змушували йти до нотаріуса і відписувати все своє майно зазначеним фондам.

«Майже всі ув’язнені (325 тисяч людей пройшли тюрми за часів Саакашвілі) перераховували гроші до фондів Саакашвілі. Ці фонди закрилися після Саакашвілі. І зараз ніхто навіть не веде слідство: куди пішли ці гроші, хто витрачав ці гроші, хто контролював», – заявила правозахисниця.влада Грузії так і не почала кримінальні провадження за цими фактами.

«Коли людей саджали або коли родичам і членам сім’ї загрожувала в’язниця, вони все продавали: квартиру, машину, золото, все, що мали. Щоб не потрапити до в’язниці», – резюмувала Какабадзе.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв