Чи продавала Україна зброю КНДР: думка політолога

320
Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк

Ситуація зі скандальною статтею щодо можливих поставок українських двигунів Північній Кореї поки незрозуміла. Це тільки думка експерта впливового видання, однак завдання для українських політиків довести західним партнерам, що Україна – надійний військовий партнер і такі речі в нас неможливі. В іншому разі – це дійсно може вплинути на рішення щодо надання нам летальної зброї. Про це розповів директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк.

За словами політолога, у цій ситуації є кілька версій. По-перше, це може бути натяком українським політикам на те, що участь у чорному ринку зброї не вітається нашими західними партнерами і може мати наслідки в двосторонніх відносинах. По-друге, щодо версії про руку Кремля, яка таким чином хоче запобігти рішенню США про надання Україні летальної зброю, то, переконаний експерт, це занадто хитро задумано.

«Виникає питання: як росіяни могли цю інформацію розмістити в такому виданні, як The New York Times? Когось підкупили? На практиці це зробити практично неможливо», – запевнив Давидюк у коментарі 24.

Також він висловив думку, що продажу цієї зброї не слід виключати, проте невідомо, коли це сталось і чи продавала їх держава як така.

«Невідомо: двигуни продала українська сторона чи росіяни? Або взагалі якийсь чиновник продав технологію. Хоча в 2012 році влада України арештувала двох північно-корейських розвідників, які намагалися купити у нас зброю. Їх засудили на 8 років за шпигунство проти України. Зрештою, це могло статися ще в 2013 році при Януковичі», – зауважив фахівець.

Саме тому, за його словами, завдання для українських політиків полягає у тому, аби довести західним партнерам, що Україна – надійний військовий партнер, і такі речі в нас не трапляються.

«І це завдання не тільки для Петра Порошенка чи Олександра Турчинова, а для всього політикуму. Потрібно довести, що, отримавши зброю, ми її нікуди не зіллємо і не передамо. Оскільки отримання зброї – це укріплення національної безпеки. І від цього виграє уся Україна», – підсумував аналітик.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв