Чим завершиться спроба Саакашвілі повернутися в Україну: прогноз експерта

398
У Саакашвілі відберуть паспорт у разі його спроби повернутися в Україну

Спроба колишнього очільника Одеської ОДА і екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі потрапити на територію України, анонсована на 10 вересня, буде невдалою і завершиться вилученням паспорта. Такий прогноз зробив політолог Віктор Таран.

Як підкреслив експерт, згідно з чинним законодавством, прикордонники будуть змушені вилучити у паспорт у Саакашвілі та не впустити в Україну. В іншому разі проти них порушать кримінальну справу за невиконання службових обов’язків.

«Саакашвілі слід зрозуміти, які цілі він переслідує. Якщо він хоче діяти у правовому полі, то набагато ефективніше було б діяти законно. Використати адвокатський запит, витребувати указ президента, а потім оскаржити рішення про позбавлення громадянства в суді», – зауважив Таран у коментарі 24.

В іншому випадку, пояснює політолог, ми побачимо красивий перформенс на кордоні, який нічим не закінчиться.

За його словами, навіть якщо Саакашвілі фізично зможе перетнути кордон з групою народних депутатів, він не зможе повторити долю Арсена Авакова (чинний очільник МВС – ред.) 2012 року. Тоді Аваков був обраний народним депутатом і отримав імунітет і повертався до України.

«Aбсурдним виглядає, як Саакашвілі після перетину кордону зможе пересуватися по країні самотужки», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв