WikiLeaks приховував компромат на Кремль щодо України – ІноЗМІ

344
Засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж відмовився від великого обсягу інформації, пов'язаної з російським урядом

Влітку 2016 року, коли WikiLeaks публікував документи Демократичної партії США, імовірно зламані російськими хакерами, засновник сайту Джуліан Ассанж відмовився від великого обсягу інформації, пов’язаної з російським урядом. Про це пише Foreign policy.

Згідно з інформацією видання, WikiLeaks відмовився опублікувати не менше 68 гігабайт даних, що надійшли від джерела з МВС Росії.

2014 року ВВС та інші інформаційні агентства повідомляли про ці дані, в яких була інформація про російське військове і розвідувальне втручання в Україну. Водночас інформація, отримана Wikileaks 2016 року, містила в два рази більше даних, однак Ассанж відмовився її публікувати.

Зрештою цей обсяг даних був тихо опублікований в Інтернеті на інших ресурсах і залишився майже без уваги.

Також видання нагадує, що відносини WikiLeaks з Росією починалися як змагальні. Зокрема, у жовтні 2010 року Ассанж і WikiLeaks анонсували масивний злив документів, які викривають дії Кремля.

У листопаді 2010 року WikiLeaks почав випускати документи зі свого досьє, наданого Челсі Меннінг, що містили дані дипломатів США по всьому світу, включаючи Росію.

WikiLeaks співпрацював із російською «Новою газетою», проте з майже чверті мільйона файлів із посольства США в Москві було оприлюднено лише кілька історій.

Тим часом позиція Ассанжа щодо Росії змінювалася. 2012 році він провів своє шоу в новинний мережі RT, що фінансується Кремлем, і в тому ж році він продюсував епізоди для мережі, де він брав інтерв’ю у таких мислителів опозиції, як Ноам Хомський і так звані «шифропанки».

Питання про зв’язки Ассанжа з Росією стало актуальним 2016 року, коли Daily Dot повідомила, що WikiLeaks не опублікував документи, в яких 2012 року було виявлено угоду на суму 2 мільярди євро між сирійським режимом і державним російським банком.

У червні 2016 року Ассанж почав погрожувати оприлюдненням у мережі файлів на кандидата в президенти США від Демократичної партії Ґілларі Клінтон, що завдало б шкоди її кампанії.

Через місяць, 22 липня, WikiLeaks опублікував десятки тисяч електронних листів з Демократичного національного комітету – що передувало масовому викиду в жовтні електронних листів, які належали очільнику кампанії Клінтон Джону Подесті.

У кінці серпня 2016 року, коли викривальна кампанія WikiLeaks щодо Клінтон йшла повним ходом, Ассанж сказав, що у нього є інформація про Трампа, але вона «не гідна публікації».

«Проблема з кампанією Трампа. Нам насправді важко оприлюднити суперечливіші матеріали, ніж те, що через день злітає з вуст Дональда Трампа», – заявив тоді Ассанж.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв