«Втомилися від пропаганди» – журналіст пояснив зміну ставлення росіян до України

595
Публіцист пояснив, чому росіяни змінили ставлення до України

Росіянам набридло, що Кремль постійно їх годує пропагандою, а про нагальні проблеми фактично не говорить. У Путіна це прекрасно розуміють, тому його майбутня передвиборча компанія буде побудованою на внутрішній політиці, а гасла про Крим і Донбас фактично не лунатимуть. Такий прогноз зробив російський журналіст і публіцист Лєонід Радзіховскій.

«До людей поступово доходить очевидна думка, яка була у них завжди, але вона була просто задавленою гуркотом пропаганди: що плювати нам на всю цю велич і на всю цю імперію. Тобто все це «дуже добре», але це у другу чергу. А перша черга – не імперія, а Я: «Я особисто, тут, тепер хочу жити нормально». Якщо я буду жити нормально за моїми поняттями, тоді я готовий вболівати на стадіоні за велику імперію, але ніяк не навпаки», – підкреслив публіцист у коментарі Апострофу.

Також він констатував, що росіяни кілька років живуть під гнітом пропаганди.

«Цей конфлікт полягає в тому, що вся російська пропаганда давно, з 2013 року, просто в режимі перманентної істерики волає по телевізору тільки про зовнішніх ворогів: Америка, Україна, Україна, Америка… І нічого взагалі не говорить про пенсії, про медицину, про школи, про дороги, про реальне життя. Час від часу лише скоромовкою говорять, що, так-так, звичайно, нам дуже потрібно розвивати економіку, підвищувати пенсії, що це найголовніше», – наголосив Радзіховскій.

На його переконання, тривалий час людям це подобалося, однак тепер ситуація змінилася: «А тепер це їх дратує. Все частіше та частіше люди кажуть: «Мені набридла Україна, для мене нецікавою є Україна, мені нецікавим є Донбас». Це неминуче, тому що людей перегодували».

За словами фахівця, ситуація є зрозумілою для путінських пропагандистів. Тому, відповідно до його прогнозу, виборча кампанія чинного президента РФ буде побудованою на внутрішній політиці, гасла про Крим відійдуть на другий план, а про Донбас взагалі не буде згадок.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв