Горбулін пояснив, чому Україні не можна сліпо розраховувати на підтримку США

337
Директор Національного інституту стратегічних досліджень та екс-секретар Ради національної безпеки і оборони України Володимир Горбулін

На тлі вторгнення РФ Україна, розраховуючи на допомогу США, повинна пам’ятати і про ще один важливий аспект, який не врахувала Росія в своїх взаєминах із новою адміністрацією президента Сполучених Штатів Дональда Трампа. Про це заявив колишній співробітник конструкторського бюро «Південне» (1962-1977), екс-секретар РНБО України (1994-1999), віце-президент Національної академії наук, директор Національного інституту стратегічних досліджень Володимир Горбулін.

«Безумовно, нині національні інтереси України і зовнішньополітичні інтереси США збігаються. Однак це не означає, що вони будуть такими постійно, або що рішення, які будуть гарні для зовнішньої політики США, виявляться однаково хороші і для національних інтересів нашої країни», – підкреслив Горбулін у статті для Дзеркала тижня.

На цьому тлі він нагадав, як у червні 2015 року посол Ізраїлю в ООН Рон Просор розповів, до чого призводить спроба слідувати зовнішнім порадам.

«Ми, ізраїльтяни, часто чули – зокрема, і в цьому престижному зібранні [в Раді Безпеки ООН] – що… якби тільки Ізраїль поступився… Якби тільки Ізраїль послухався міжнародного співтовариства, кордон між Ізраїлем і палестинцями був би таким же мирним, як межа між Голландією і Бельгією. Так ми і вчинили. через 10 років після нашого відходу з Гази, яку ми залишили, територія перетворилася на анклав тероризму… Газа повинна була стати моделлю стабільного, самоврядного палестинського суспільства. Замість цього вона стала моделлю беззаконня, насильства і дестабілізації. Газа повинна була стати пілотним проектом палестинського самоврядування в Юдеї та Самарії. На жаль, «пілоти» знищили цей проект»,  –  цитує експерт посла Ізраїлю.

Цей спіч, за словами фахівця, насамперед про те, що з наслідками завжди доводиться жити країні, якій радили: порадники будуть далеко і в разі невдачі лише зніяковіло розведуть руками.

«Ідеться, безумовно, не про те, що потрібно ігнорувати поради наших партнерів, однак ставиться до них слід зі здоровим скепсисом і раціональністю. Та й чи всі в американському політичному істеблішменті – друзі України? Ситуація з північнокорейськими ракетними двигунами вимагає розслідування. В Україні – щоб на Заході ще раз стало соромно після «Кольчуг» і ракет Х-55, у США – щоб зрозуміти, чому стаття в New York Times з’явилася перед поїздкою керівника Пентагону в Україну», – підсумував екс-очільник РНБО.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв