Андрухович: Українські Карпати рішуче увійшли в моду – там все частіше чутно російську

1350
Андрухович закликав їхати на Схід і говорити там українською

Українські Карпати рішуче увійшли в моду: якщо раніше російську там можна було чути переважно «в сезон», то нині «сезон», вочевидь, став цілорічним. Про це відомий український письменник Юрій Андрухович жартома розповів у своєму блозі на Збручі.

За словами Андруховича, останнім часом помітна тенденція – російську куди більше можна почути не лише на території Карпат, але й на цілому Заході загалом.

Натовпи туристів, які фотографують на фоні новобудов, приймаючи їх за визначні архітектурні пам’ятки чи «Смотри, какая церковь прикольная!» щодо імпозантної вілли.

«До того ж останнім часом дедалі важче відрізнити «кондовую вату» від «русскоязычных патриотов Украины» – позаяк другі вже не так масово вдягають футболки з величезними тризубами, а перші також воліють залишати вдома футболки з Путіном. Усе ж інше, крім футболок, у них фактично збігається. Тим-то й не відрізнити», – підкреслює письменник.

Тому, додає він, як варіант для балансу слід «натовпам галасливих львовогаличан так само їхати на Схід, забувши на деякий час про Туреччини та Єгипти, а поїхати в Харків, Кривий Ріг, селфитись із «Дніпрогесом», сипати українськими слівцями на кшталт «ґудзик», «ґанок» і «ґирлиґа», дивуючи раптовою українською в публічному просторі переважно російськомовних міст».

«І хоч куди поїдь чи зайди – всюди ці тьми західняків і все звучить українською. В Марганці й Нікополі, Краматорську та Миколаєві, у П’ятихатках, Гуляйполі й навіть у Горішніх Плавнях – усюди це галицько-волинське україномовне нашестя! Отакий у мене в найзагальніших рисах dream», – підсумував літератор.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв