Ситник звинуватив суди у саботуванні справ, переданих САП і НАБУ

212
Очільник Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник

Суди України повністю саботують справи, передані Національним антикорупційним бюро і Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою. Про це заявив очільник НАБУ Артем Ситник.

«Повний саботаж з боку судових органів. Це дійсно величезна проблема. Справи місяцями просто не слухаються в суді», – повідомив Ситник.

За його словами, із 80 справ, які НАБУ та САП скерували до суду, розгляд кожної четвертої досі не почали. Є лише поодинокі вироки, більшість яких стосуються другорядних учасників корупційних схем,.

Також очільник НАБУ підкреслив, що деякі справи не розглядаються більше року.

«Причому достатньо прості справи, які просто лежать без рішення. Єдиний вихід з цього всього, що нами вже було тисячу разів сказано, – це створення Антикорупційного суду, який буде це все слухати», – зауважив посадовець в інтерв’ю Радіо Свобода.

На його переконання, осінь і буде тим екзаменом для нашої влади на предмет того, чи є дійсно політична воля створити Антикорупційний суд.

За словами Ситника, затягування процесу в судах – це навіть гірше, ніж виправдувальний вирок: «Тобто, судді, з одного боку, бояться виносити виправдувальні вироки, але використовується тактика затягування з метою максимальної дискредитації НАБУ і САП».

Крім того, директор НАБУ повідомив, що з понад 80 справ, розслідування яких з боку НАБУ завершене, немає жодного вироку по справах, по яких є процесуальна боротьба між стороною захисту і стороною обвинувачення.

«Вироки які є, то це вироки, де затверджувалися в основному угоди прокурорів», – наголосив антикорупціонер, висловивши упевненість, що на суддів здійснюється тиск, щоб вони гальмували розгляд справ, переданих НАБУ і САП.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв