Скільки українців пишаються своїм громадянством: опитування

348
Найбільше своїм українським громадянством пишаються на Заході країни, найменше – на Півдні

Понад 60% українців пишаються тим, що вони українці. Про це свідчать результати опитування, проведеного Інститутом соціології НАН України за підтримки фонду «Демократичні ініціативи» імені Кучеріва, передає Інтерфакс-Україна.

73% українців налаштовані оптимістично щодо майбутнього нашої держави, у тому числі майже дві третини (63%) пишаються своїм громадянством.

«За роки незалежності України значно зросла ідентифікація нашого народу з громадянством своєї країни. Ми фіксували два сплеска. Перший – після Помаранчевої революції. До неї ідентифікували себе як громадянина України 44%, після – 52%. І другий сплеск був після Революції Гідності. До неї цей показник становив 51%, у 2015 році – вже 65%», – зазначила очільниця «Демократичних ініціатив» Ірина Бекешкіна.

Згідно з результатами опитування, найбільше своїм українським громадянством пишаються на Заході країни, найменше – на Півдні.

Нині на Заході України пишаються своїм громадянством 81% (не пишаються 7%), у центральній частині 67% (не пишаються 16%), на півдні 46% (не пишаються 28%), на сході 56% (не пишаються 17 %).

На неокупованих територіях Донецької та Луганської областей 39% співвітчизників пишаються своїм громадянством, 27% – не тішаться, 34% опитаних не змогли визначитися з відповіддю.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв