Що змінилося в Україні за роки війни – думка експерта

354
Політолог, директор Центру суспільних відносин Євген Магда

Українці вистояли в умовах агресії Кремля. Цей факт є позитивним аспектом, і про нього не слід забувати. Україні часто закидали, що незалежність нам впала просто з неба і українці на неї не заслуговують, однак протягом останніх років ми довели, що вони спроможні боротися за власну державу. Про це розповів директор Центру суспільних відносин Євген Магда.

Як підкреслює політолог, як би пафосно це не звучало, тисячі наших громадян віддали життя за Українську державу. І це серйозний фактор для консолідації політичної нації, який матиме суттєвий вплив і далі.

До того ж, за словами Магди, важливо, що за останні три роки війни у нас постав такий елемент державності, як українське військо.

«Збройні сили України реально існують, функціонують і реально діятимуть у момент загрози. Допомога українців нашим Збройним силам, особливо в найтяжчі моменти протистояння на сході держави – 2014 року – свідчить про зміни, які відбулися в нашій державі, наскільки ми стали інакше до цього ставитися», – наголошує Магда у коментарі 24.

Водночас він акцентує на тому, що ситуацію треба розглядати в динаміці і розвитку. Зокрема, два роки тому ішлося про те, щоб відбувалися політичні маневри навколо перспектив впровадження «Мінських угод-2». І це викликало серйозний протест у суспільстві. Наразі, зауважує він, Мінські домовленості сприймаються, як фактор виграшу часу для України.

«Українцям треба навчитися сприймати реальність із певною глибиною. Не як чорно-білу картинку, а, як 3D-зображення. Життя більш об’ємне, складне і ставить багато викликів. Не все зроблено, чого б хотілося. Але треба усвідомлювати, що серйозні перетворення в державі не здійснювалися 20 років. Тому те, що зроблено за кілька років, в хорошому сенсі, вражає. Хоча відомий вислів: «Для перемоги зроблено недостатньо, якщо зроблено не все», – актуальний», – переконаний експерт.

Також він запевнив, що в українському суспільстві відсутня монолітність думок щодо ситуації в державі, тому що це властиво тільки тоталітарним режимам.

Однак, вважає фахівець, жити у системі координат «зрада-перемога» – складно.

«Треба шукати не тільки приводи говорити про зраду, але й усвідомлювати, що є зміни. Українці вистояли в умовах несподіваної і підступної агресії з боку Росії. І цей факт позитивний, і про нього не треба забувати», – підсумував політолог.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв