Боротьба з «постсовковістю»: які головні виклики стоять перед українцями

357
Політолог закликав українців працювати над своєю ментальністю

Перед Україною сьогодні стоїть значно більше викликів, ніж 26 років тому. Зокрема ідеться про важливість перебудови свідомості: ми хотіли європейських цінностей, переваг, однак не зовсім готові до європейських правил життя і зобов’язань, які за ними стоять. Українці звикли жити ще не в європейському і капіталістичному світі, а все ж у «постсовковому». Таку думку висловив політолог Андрій Вігірінський.

За словами Вігірінського, українцям потрібна принципова і докорінна зміна ментальності. Тобто, наприклад, ідеться про розуміння обов’язкової сплати податків, дотримання правил гри на ринках, дотримання законів. Європа, як підкреслює експерт, нам відкриває очі на те, наскільки ми відстали у розвитку.

«Потрібно починати працювати над собою і громадянам, і владній еліті. Це ставить перед нами набагато більше викликів, які потребують ментальних переломів. Побороти корупцію, відкати, схеми тощо і починати думати, що політика – не спосіб заробляння грошей, а служіння народу», – зауважив політолог у коментарі 24.

Також він висловив думку, що війна на Сході країни роз’єднала українців, як ніколи. Суспільство, переконаний фахівець, стало дуже полярним. Можливо, не по лінії Дніпра, а трохи східніше. І це серйозний виклик.

Саме тому, вважає Вігірінський, не одне покоління повинно прожити, за умови завершення збройного конфлікту, щоб зрозуміти, що Україна має бути суверенною і унітарною.

«Соціальне розшарування в суспільстві стало дуже сильним. На це вплинула і війна на Донбасі, і економічні наслідки цього. Два мільйони внутрішніх переселенців – це гуманітарна катастрофа. Для багатьох у Донецькій і Луганській областях за три роки Україна стала більш чужою, ніж у 1991 році. Там інша пропаганда, інші правила життя. І інтегрувати цих людей надзвичайно складно. Хоча вони були такими самими українцями, як більшість громадян сьогодні, але держава не змогла їх захистити».

Крім того, політолог наголошує: або ми станемо країною третього світу, яка не має промислового і індустріального, тобто лідируючого потенціалу у світі, або починаємо ламати себе у всьому.

«Систему освіти на сьогодні потрібно переробляти повністю. Медицина – без слів. Соціальна інфраструктура – теж зруйнована. І це реформування відбудеться не швидко. 1991 року у значно кращий базис. У певному сенсі ми знову стоїмо на старті Незалежності», – підсумував спеціаліст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв