Коли думаєте про незалежність, не ставте собі питань про зарплату – журналіст

355
У День Незалежності відомий журналіст закликав насамперед думати про мову, а не про розмір зарплати

У День Незалежності України відомий український журналіст і публіцист Віталій Портніков закликав співвітчизників у міркуваннях про незалежність не ставити собі питання про розмір зарплат. Натомість, за його словами, українцям варто ставити собі запитання, якою мовою вони розмовляють та яку відвідують церкву.

«Коли ви думаєте про незалежність, не ставте собі, будь ласка, питань про те, яку зарплату ви отримуєте, чи подобається вам влада і чи є ефективною боротьба з корупцією. Ці питання ставлять собі люди у всіх країнах світу – і розвинених, і не дуже. Але аж ніяк не у всіх країнах світу зберігається колоніальна ментальність величезної частини населення», – підкреслив Портніков у статті для Еспресо.

«Коли ви думаєте про незалежність, краще запитайте себе, якою мовою ви розмовляєте і якою мовою розмовлятимуть ваші діти і внуки. Краще подумайте, які книжки читаєте, які фільми дивитеся, які історичні дати для вас є важливими, до якої церкви ви ходите. Простіше кажучи – скажіть чесно собі, собі самому – якому богу ви молитеся. І якщо ви продовжуєте молитися чужому – то, можливо, звідси всі ваші проблеми і всі наші?»,
– пише журналіст.

Також він поцікавився у читачів, якби президент Росії Владімір Путін «не зійшов із розуму, не поліз би в Крим, не влаштував би війну на Донбасі – хіба сьогодні ми не знаходилися б перед перспективою нового тріумфу проросійських сил?».

«І хіба не будемо ми знаходитися перед такою перспективою вже завтра – якщо тільки в Москві вирішать, що пора йти з наших земель і знову запропонувати нам «братні обійми», – наголошує автор.

«Оскільки насправді ми стаємо Україною тільки тому, що захищаємося. А ми повинні стати Україною тому, що таким є щире бажання кожного українського громадянина. Це не одне й те саме – від безвиході і за бажанням», – зауважив публіцист, додавши, що головна причина всіх українських бід – байдужість до України.

«І перемагаємо ми тільки тоді, коли згадуємо про неї», – підсумував політолог.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв