Екс-представник НАТО закликав США надати Україні летальне озброєння

311
Олександр Вершбоу переконаний - США повинні надати Україні летальне озброєння

Колишній заступник генерального секретаря НАТО Олександр Вершбоу запевнив, що США повинні надати Україні летальне озброєння з метою зрушити з мертвої точки переговори, які зайшли у глухий кут.

Про це він заявив інтерв’ю DW.

На переконання Вершбоу, з приходом до влади у США Дональда Трампа Україна отримала реальні шанси отримати летальне озброєння.

«Як друг України, я сподіваюся, що США вирішать зняти заборону колишнього президента Обами на надання летальної оборонної зброї, щоб Україна мала можливість себе захистити», – підкреслив екс-заступник очільника Альянсу.

За його словами, рішучий крок Сполучених Штатів допоможе спецпредставнику Курту Волкеру досягти прогресу в переговорах.

Дипломат переконаний – у разі передачі зброї росіяни зрозуміють, що не зможуть протистояти і втратять односторонню перевагу. Водночас, якщо Росія почне виконувати Мінські домовленості, то надавати зброю і не доведеться.

На думку Вершбоу, надання зброї Україні не призведе до ескалації, як про це говорить Кремль, а дозволить досягти дипломатичних успіхів: «Ця зброя не спрямована на надання Україні можливості досягти військової перемоги. Вона поставить сторони в рівні умови з тим, щоб покращити шанси на досягнення рішення в рамках Мінських домовленостей».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв