МЗС України розпочало підготовку до переговорів у форматі «Женева+»

185
Директор департаменту Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв повідомив, що відомство вже розпочало заходи для організації міжнародних переговорів із питань деокупації Криму в форматі «Женева+».

МЗС України розпочало підготовку до переговорів у форматі «Женева+»
«Завдання з організації міжнародного переговорного процесу вже є і ми почали їх реалізовувати в рамках Мюнхенської конференції з безпеки у співпраці з іншими країнами. Я б не хотів поки говорити докладно, нам потрібно зрозуміти, яким чином найбільш ефективно ми могли би створити цей переговорний майданчик. Представники Російської Федерації все ще намагаються робити вигляд, що теми Криму не існує для них. Тема Криму існує для всього світу. Потрібно зробити так, щоб Кремль, нарешті, це теж зрозумів», − оголосив в інтерв’ю Крим.Реалії Макеєв.
Він також нагадав, що Європейський парламент підтримав створення механізму міжнародних переговорів із питань деокупації Кримського півострова в форматі «Женева+», ініціатором якого є Президент України Петра Порошенка.
Раніше глава держави затвердив наказ про формування Служби з питань деокупації Криму, проте заявив, що для початку цього процесу необхідно розпочати переговори в форматі «Женева+», у яких братимуть участь представники США, Європейського Союзу, і, ймовірно, країни, які підписали «Будапештський меморандум». Нагадаємо, документ було затверджено 1994 року, він передбачає гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. 

Коментарi

Коментарiв