Політичну кризу спричинив «радянський» апарат у владі, − експерт

283
Старший аналітик політичного департаменту Міжнародного центру перспективних досліджень Анатолій Окситюк висловив думку, що політичну кризу в Україні спричинили неефективні державні інститути і рентна система функціонування чинної влади. 

Політичну кризу спричинив «радянський» апарат у владі, − експерт
«Різні фінансово-промислові групи намагалися сконцентрувати у своїх руках максимальну кількість ресурсів і державних монополій. Демократична політична конкуренція була підмінена неформальною політикою, в основі якої і донині панують таємні угоди, договірні, квоти і тотальна корупція», − наголосив Окситюк.
В інтерв’ю Апострофу експерт зазначив, що саме такий «радянський» апарат, який і донині є інструментом для задоволення інтересів правлячого класу, спричинив політичну кризу в Україні, оскільки він призначений не для вирішення державних проблем, а партійних питань.
На його думку, нині у влади є кілька можливих сценаріїв розвитку подій. По-перше, робити вигляд, що ситуація, як завжди, під контролем, проте це лише значно ускладнить масштаби проблеми. По-друге, дострокові вибори до Верховної Ради й України або ж навіть позачергові президентські вибори. По-третє, формування абсолютно нового технократичного уряду, до чого закликав міністр розвитку економіки й торгівлі Айварас Абромавичус, який 3 лютого цього року подав у відставку. 
Аналітик додав, що нині влада не робить тих дій, яких від неї вимагає суспільство. Ідеться про активізацію роботи над реформами, до чого закликають і міжнародні партнери, й інтенсивну боротьбу з корупцією в державі. Він підкреслив, що недовіра населення є безповоротною точкою відліку.

Коментарi

Коментарiв