У ВРУ пояснили несподіване запрошення українців-спостерігачів на «Захід-2017»

314
Народний депутат України, очільник "Інформаційного спротиву" Дмитро Тимчук

Спостерігачі від України і низки країн Європейського Союзу, яких запросили на спільні білорусько-російські навчання «Захід-2017», не зможуть зробити висновок про їх справжні масштаби і завдання. У цьому запевнив керівник групи «Інформаційний спротив», народний депутат України Дмитро Тимчук.

Коментуючи інформацію про запрошення Білоруссю українських спостерігачів, Тимчук підкреслив: «Давайте виходити з того, що комплекс навчань, що відбуватиметься в рамках «Захід-2017» на території Білорусі – це всього лише частина. У них буде задіяно близько десятої частини тих сил і засобів, які будуть задіяні в цих навчаннях. Велика частина навчань все-таки буде проходити на території Росії, в першу чергу, в прикордонних з Україною районах».

За словами нардепа, уявити собі цілі, масштаб, завдання навчань, перебуваючи на якихось певних майданчиках, неможливо.

«Щоб бачити те, що відбувається на цих навчаннях, щоб вони були прозорими, спостерігачі повинні перебувати в органах управління російських військ вищої ланки, які задіяні в цих навчаннях», – зазначив парламентар у коментарі Обозревателю.

Крім того, він акцентував на наявності широкого поля для маніпуляцій. Зокрема, ідеться про «відпрацювання наступальних питань, коли йдуть масштабні навчання, проводяться тренування підрозділів, можна розцінювати і як оборонні заходи».

«Я не знаю, яким чином Білорусь взяла на себе відповідальність з запрошення спостерігачів без згоди російської сторони – навчання усе-таки спільні, і управляються вони росіянами. Але в Москві можуть закрити на це очі, щоб заспокоїти світову громадськість, насамперед, сусідів Білорусі», – підсумував фахівець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв