Президент закликав Шокіна піти у відставку

188
Прес-служба Адміністрації Президента України Петра Порошенка повідомила, що глава держави закликав Генерального прокурора Віктора Шокіна піти у відставку.

Президент закликав Шокіна піти у відставку
«Уранці 16 лютого я зустрічався і мав ґрунтовну розмову з генеральним прокурором. Я звернувся до Віктора Миколайовича з пропозицією, щоби він написав заяву про відставку. Віктор Шокін запровадив ті реформи, яким у ГПУ чинили опір десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань. Тим не менше, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства, саме тому на порядку денному є питання про відставку Генпрокурора», − заявив Порошенко.
LB.ua додає, що, відповідно до Конституції України, Президент має право призначити або звільнити Генерального прокурора за згодою Верховної Ради. Віктора Шокіна була призначено на цю посаду минулого року, раніше його попередник, Віталій Ярема, пішов на підвищення. Його кандидатура відразу викликала багато запитань у суспільства і іноземних партнерів, оскільки його вважають представником колишньої влади.
Раніше ЗМІ поширили інформацію про те, що дипломати ФРН під час офіційної зустрічі німецької й української делегацій вимагали відставки Віктора Шокіна. Депутат Бундестагу Норберт Шпінрат назвав Генпрокурора однією з основних причин, яка не дозволяє швидко й успішно запроваджувати реформи в Україні. Пізніше депутатка Ірина Геращенко заперечила цей факт, хоча підтвердила, що сторони обговорювали реформування органів прокуратури. 

Коментарi

Коментарiв