Україна має добитися статусу стратегічного союзника США, а не «Джавелінів» – дипломат

288
Відомий дипломат закликав домагатися від США значно більшого, ніж просто "Джавеліни"

Білий дім не поспішає надавати Україні летальну зброю, оскільки це сприятиме ескалації конфлікту з росіянами. Водночас Україні слід домогтися статусу стратегічного союзника США, що важить набагато більше, ніж отримання комплексів «Джавелін». Про це заявив міжнародний експерт Майдану закордонних справ Богдан Яременко.

«Державний департамент почав системно розв’язувати російські виклики. Тому вони зрозуміли роль України у стримуванні Росії. На надання летальної зброї впливатимуть речі, які пов’язані не лише з агресією Росії», – переконаний Яременко.

Він уточнив також, що має на увазі гарантії української сторони щодо використання отриманої зброї. Готовність України продовжити реформи є також важливим фактором.

За словами фахівця, отримання летальної зброї є доволі дрібним у порівнянні з можливістю налагодити політичне та військово-стратегічне співробітництво, оскільки воно зможе гарантувати Україні безпеку в майбутньому.

«Співробітництво може гарантувати нам безпеку, а отримання навіть 10 тисяч «Джавелінів» лише трохи покращить співвідношення сил. Летальне озброєння нам не зашкодить, але потрібно прагнути більшого, як отримання статусу союзника США поза НАТО», – пояснив дипломат у коментарі 24.

Також він зауважив, що Збройні сили України стримують Росію і без американських протитанкових комплексів «Джавелін». Водночас Україна може виробляти подібні, але менш технологічні протиракетні комплекси.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв