У Криму під носом у окупантів стартував випуск газети українською мовою

493
В анексованому Криму почали випускати україномовне видання

В окупованому Росією Криму з 26 серпня стартував експериментальний випуск газети «Кримський Терен», що виходить українською та російською мовами.

Про це повідомляє у Facebook Кримська правозахисна група з посиланням на керівника Українського культурного центру в Криму Леоніда Кузьміна.

На його переконання, нова газета може стати наріжним каменем у питанні збереження українського друкованого слова на півострові. Кузьмін також сподівається, що завдяки газеті, кримчани, які живуть в окупації і під інформаційним ковпаком Москви, зможуть ознайомитися з альтернативною точкою зору щодо подій в Україні і світі.

У першому випуску газети мешканцям окупованого півострова пояснюють, як їх діти можуть вступити до вузів на материковій частині України.

Також читачам розповіли про блокування інтернет-ЗМІ на півострові. Крім того, в газеті опубліковано фрагмент останнього слова кримського політв’язня Володимира Балуха.

У Кримській правозахисній групі підкреслили, що на півострові з 2013 року в 36 разів зменшилася чисельність учнів, які навчаються українською мовою. Відповідно, кількість класів із українською мовою навчання за останні два роки скоротилося в 31 раз.

Украинский культурный центр в Крыму 26 августа 2017 года презентовал первый экспериментальный выпуск издания «Кримський …

Опубліковано Crimean Human Rights Group 26 серпня 2017 р.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв