ЄС шокований арештами кримських татар

369
Представництво Європейського Союзу в Україні заявило, що систематичні грубі порушення прав людини на території анексованого Криму викликають серйозне занепокоєння.

ЄС шокований арештами кримських татар
В офіційному зверненні представництво зазначило, що керівництво ЄС різко засудило незаконні арешти кримських татар на території анексованого півострова протягом 11 і 12 лютого поточного року. У цілому російські спецслужби затримали 13 громадян України, які нині проживають у Криму.
«Ми також неприємно вражені намірами заборонити діяльність Меджлісу, парламенту кримськотатарського народу. ЄС повторює свій заклик до повного, вільного і необмеженого доступу всіх суб’єктів міжнародних прав людини на всій території України, враховуючи Крим і Севастополь», − цитує Дзеркало тижня прес-аташе представництва Євросоюзу Давида Стулика. 
Нагадаємо, після анексії Криму Російською Федерацією на території півострова розпочалися масові незаконні затримання кримських татар. У січні минулого року представники цього народу звернулися до Організації Об’єднаних Націй із проханням допомогти й не допустити їхнього знищення. У зверненні наголошено, що результатом чергового захоплення Криму його корінне населення стало об’єктом терору й фізичного насилля. 
Нагадаємо, першим про відновлення обшук і арештів кримських татар 11 лютого цього року повідомив адвокат Еміль Курбедінов. У коментарях до його повідомлення самі ж кримці зазначили, що це є наслідком страху Кремля перед партизанським рухом, тому російська влада намагається відразу ліквідувати будь-яку ймовірну загрозу.

Коментарi

Коментарiв