Агресія Росії проти України повернула нас до реальності – міністр оборони Литви

269
Міністр оборони Литви Раймундас Каробліс зробив важливу заяву щодо агресії Кремля проти України

Військова агресія Росії проти України посприяли збільшенню оборонних витрат країн-членів НАТО, у тому числі і Литви. Про це заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс.

«У тому, що стосується Литви, якийсь час ми дійсно дивилися на речі через рожеві окуляри, але агресія Росії щодо України повернула нас до реальності. Із 2014 року ми збільшили оборонний бюджет більш ніж удвічі. У 2017 році він складе 1,8% (від ВВП – ред.), у майбутньому – 2% або більше. Сподіваюся, що більше», – зазначив Каробліс в інтерв’ю El Mundo.

Крім того, він розповів і про загрозливе нарощування Росією військової потуги у Калініградській області. За словами політика, там дислокуються від 25 до 30 тисяч російських військовослужбовців. У регіоні також побудували бази для танків і піхоти, де встановили ракетні комлекси оборонного характеру.

На думку міністра оборони Литви, Путін збільшує військові ресурси на північному заході країни для того, щоб захопити «Сувалкський коридор» (прикордонна ділянка між Литвою і Польщею – ред.).

«Наш кордон – другий за важливістю зовнішній кордон в ЄС, і наш обов’язок – захищати його. Запобігати контрабанді та імміграції, особливо з Білорусі… А також вживати заходів для запобігання гібридній війні. Ми повинні знати, хто перетинає кордон. Чому неможливо запобігти – ідеям, які Росія доносить до свого населення», – констатував литовський високопосадовець.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв