Навчання Росії «Захід-2017» можуть стати «троянським конем» для Білорусі – ІноЗМІ

295
Російсько-білоруські навчання можуть завершитися катастрофою для Білорусі?

Білорусько-російські навчання «Захід-2017» відбудуться на тлі небувалого напруження стосунків між Сходом і Заходом із часів падіння Берлінської стіни. Військові маневри, що триватимуть 14-20 вересня у Мінську, викликають сильне занепокоєння у країн східного регіону. Про це ідеться у статті Налі Баклі для Financial Times.

За словами оглядача, посиленню побоювань сприяє те, що в минулому Росія вже використовувала подібні навчання для прикриття реальних військових дій.

На думку Бена Ходжеса, командувача армією США в Європі, ці навчання можуть стати «троянським конем», за допомогою яких президент РФ Владімір Путін введе і залишить у Білорусі своїх солдат і зброю.

Однак, додає політолог Rand Corporation Семюель Чарап, для цього знадобиться згода президента республіки Олександра Лукашенка, який намагається не робити Білорусь мішенню для Заходу і в минулому намагався завадити спробам Росії розмістити у своїй країні військове оснащення держави-сусіда.

«У попередніх навчаннях у цьому циклі взяли участь 100 або навіть більше тисяч військових, у той час, як географічне охоплення «Заходу» вказує на «величезну концентрацію військ», – підкреслив російський незалежний військовий аналітик Алєксандр Гольц.

«У російського Генштабу «геніально» виходить маніпулювати міжнародною угодою, що зобов’язує його запрошувати європейських спостерігачів на будь-який захід, що включає більше 13 тисяч осіб, шляхом одночасного проведення кількох нібито різних навчань», – підсумував експерт.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв