Друзі Путіна заволоділи віллою Януковича у Криму

238
Янукович залишився без вілли в анексованому Криму

Вілла колишнього президента України Віктора Януковича на мисі Айя в анексованому Криму перейшла у власність компанії «Берег», що пов’язана зі структурами Геннадія Тимченка, Миколи Шамалова, Сергія Руднова і Сергія Ролдугіна, які є друзями президента Росії Владіміра Путіна.

Про це свідчить розслідування проекту Муніципальний сканер.

Згідно з результатами розслідування, колишню базу відпочинку на мисі Айя приватизувала сім’я Януковичів 2007 року одночасно з «Межигір’ям». По периметру звели паркан, вирубали реліктові дерева і почали будівництво.

Після втечі Януковича та анексії Криму прокуратура Севастополя звернулася до суду щодо знесення самовільних будівель (котельня, берегоукріплення, КПП) на території вілли, а 18 травня 2015 року суд постановив їх демонтувати. Однак Севастопольський міський суд скасував рішення, тож нічого знесено не було.

У січні 2016 року губернатор Сергій Меняйло, який нині є представником Путіна в Сибіру, заявив, що домагається знесення паркану навколо вілли, і заявив, що вона може бути передана російській владі.

Тим не менше, паркан так і не знесли, а право власності на садибу перейшло структурам друзів Путіна.

У травні 2016 року всі об’єкти від ТОВ «Норд-2007», що перебувають під контролем сім’ї Януковича, перейшли ТОВ «Шанс». Останнє зареєстровано за адресою Санкт-Петербург, 11-та В.О, буд. 38 разом із ТОВ «Заміське середовище», кінцевий власник якої – «Підтримка підприємницьких ініціатив» Юрія і Бориса Ковальчуків (співвласники банку «Росія» і друзі Путіна).

За інформацією журналістів, 16 червня 2017 року ТОВ «Шанс» продало віллу на мисі Айя компанії «Берег», а земельні ділянки під віллою оформили в оренду для «Берега». Згідно з інформацією Росреєстру, будівництво вілли на мисі Айя триває і виконано вже на 70-90%.

ТОВ «Берег» було створено 31 травня 2017 року. Генеральний директор – Павло Зайцев, який керує власником «Берега» – АТ «Голден гейт». Водночас Зайцев є генеральним директором НП «Розвиток Ринку ефективних інвестицій» Геннадія Тимченка (співвласник банку «Росія») і Петра Колбіна (колишній м’ясник, екс-акціонер Gunvor, іще один друг Путіна), співзасновником НП «Відродження традицій і культури заміського відпочинку «Південний парк» разом із Миколою Шамаловим (співвласник банку «Росія») і співзасновником НП «Відродження морських традицій» разом із членом ради директорів банку «Росія» Дмитром Мансуровим.

У цьому ланцюжку простежується цілий клан російського президента. Так, компанії «Берег» і «Голден гейт» зареєстровані в будівлі, яка перебуває в заставі у банку «Росія» через іпотеку. ТОВ «Хвиля», якій належить цей будинок, через ТОВ «Ікар» належить Сергію Руднову, який є сином покійного Олега Руднова. Олег Руднов – засновник Балтійської медіа-групи, друг Путіна. Із 2009 по 2012 рік «Хвиля» належала віолончелісту і другу Путіна Сергію Ролдугіну і співзасновнику некомерційного партнерства «Підтримка дитячого спорту» Владиславу Копилову.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв