Україна, Польща і навіть Білорусь мали вступати в ЄС разом – екс-президент Польщі

293
Колишній президент Польщі Лех Валенса

Колишній президент Польщі Лех Валенса висловив переконання, що після розпаду СРСР в України не було можливостей розвиватись так само швидко та ефективно, як це вдалось Польщі. Про це він заявив в інтерв’ю Сегодня.

За словами політика, попри те, і Польща, і Україна мають спільне соціалістичне минуле, позиції для розвитку в обох країн були різними.

«Ніхто не думав, що комунізм так швидко впаде», – заявив Валенса.

«Ми тут, у внутрішніх країнах, не були готові, але і Захід теж не був готовий. Тому довелось імпровізувати. Так-сяк у нас це виходить. Україна ж була в ще гіршому становищі, оскільки була дуже залежна від Росії. І відрубування цього всього багато коштувало», – зазначив колишній президент Польщі.

На його переконання, найгірше становище було у тих, хто найбільше пов’язаний з Росією, саме тому «Україна має більше проблем, ніж у Польщі».

Валенса наполягає, що попри розбіжності Україна і Польща мали вступити до складу Євросоюзу одночасно: «Коли я був президентом Польщі, я працював так само багато, як для України, як і для Польщі. У Канаді, в Бразилії розмовляв з різними вашими земляками, готував їх до того, щоб вступали разом в Євросоюз. Але я програв вибори. Ті , хто прийшов до влади, вчинили інакше, і процес зупинився. Але ми повинні були вступати в Євросоюз разом. Україна і навіть Білорусь. Однак у Білорусі ще важча ситуація, вона ще сильніше залежить від Росії».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв