Як зупинити війну на Донбасі: думка експерта

316
Директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський

«Шкільного перемир’я» на Донбасі немає і не буде, оскільки президент Росії Владімір Путін і не збирається відмовлятися від своїх намірів на Донбасі. Відповідно, Україні слід схвалити рішення про запровадження миротворчої місії на Донбас, проте тільки через Генеральну Асамблею ООН.

Таку думку у статті для видання Новое Время висловив директор військових програм Центру Разумкова Микола Сунгуровський.

За словами фахівця, в нього не було надій на те, що «шкільне перемир’я» на Донбасі буде виконуватися: «Хоча б тому, що Путін не відмовився від своїх цілей. Поки немає підстав говорити про те, що щось в його планах змінилося. Усі ці «перемир’я» – лише спроба створити видимість того, що мінський процес триває».

Крім того, він розкритикував про ідею України ініціювати восени введення на окупований Донбас миротворчої місії.

«Поки ця перспектива нереальна. Якщо вводити і миротворчий контингент, то вводити його потрібно під егідою ООН, і за статтею не 6-ою, а 7-ою Статуту ООН. Тобто «не підтримання миру», а «встановлення миру». Тобто це, по суті, повинна бути силова операція з припинення конфлікту», – зауважив експерт, додавши, що це можна зробити тільки тоді, коли однією стороною конфлікту буде визнана Росія.

В іншому випадку, вважає він, Росія завжди накладатиме вето на будь-яке рішення щодо України.

Крім того, Сунгуровський висловив переконання у тому, що введення будь-якого іншого миротворчого контингенту на Донбас під егідою, наприклад, ОБСЄ – це поліцейська місія – своїх завдань не вирішить.

«Саме тому, що Путін не відмовляється від своїх цілей. А те, що на Донбасі будуть присутні поліцейські моніторингові підрозділи ОБСЄ, – це всього лише спостереження за конфліктом, а не його врегулювання», – підкреслює спеціаліст.

Однак, додав він, є обхідний шлях для прийняття рішення про миротворчу місію – через Генеральну Асамблею ООН: «Є резолюція Генасамблеї ще від 1950-го року, в якій мовиться про те, що якщо Рада Безпеки ООН не здатна прийняти рішення, то вона може звернутися до Генеральної Асамблеї. Причому подати таке прохання може не «п’ятірка» (Постійні члени Радбезу ООН), а будь-які 7 членів організації, а їх там 15».

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв