США мають новий сюрприз для Кремля – The Wall Street Journal

590
США готові діяти «із метою захисту національної безпеки» проти Росії

Адміністрація президента США Дональда Трампа заблокує угоду з отримання російською компанією «Роснєфть» контролю над Citgo, американською «дочкою» державної нафтогазової компанії Венесуели PdVSA. Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на високопоставлене джерело у Білому домі, передає Обозреватель.

За словами джерела видання, США готові діяти «із метою захисту національної безпеки». Також ідеться, що якщо «Роснєфть» отримає контрольний пакет акцій, це може спровокувати низку юридичних наслідків для Citgo з погляду її статусу.

Як нагадало видання, «Роснєфть» отримала від венесуельської компанії 49% акцій Citgo як забезпечення по кредиту на суму 1,5 мільярда доларів, виданим 2016 року.

The Wall Street Journal підкреслює, що у США стурбовані переходом нафтопереробних заводів Citgo під контроль «Роснєфті», оскільки на Citgo припадає приблизно 5% всіх нафтопереробних потужностей у США. Їй належать три НПЗ, мережа заправних станцій, дев’ять трубопроводів і 48 терміналів для зберігання нафти.

У липні 2017 року з’явилося повідомлення про готовність «Роснєфті» обміняти право на закладені акції на угоди про участь компанії в нафтових і газових родовищах і угоду про постачання палива.

Очільник компанії заявив, що «Роснєфть» не збирається встановлювати контроль над Citgo.

У квітні американські конгресмени звернулися до Міністерства фінансів США, висловивши побоювання, що дефолт Венесуели може призвести до того, що права власності на Citgo можуть перейти «Роснєфті» і таким чином Росія може отримати контроль над шостим за величиною НПЗ у США і можливість впливати на ціни на бензин для американського народу.

У серпні джерела «Reuters» заявили, що після скорочення фінансового співробітництва з Китаєм влада Венесуели зблизилася з Росією, яка кредитує Каракас в обмін на доступ до нафтових родовищ.

Відповідно до інформації видання, із початку року таємні переговори ведуться між державною нафтовою компанією Венесуели Petroleos de Venezuela і «Роснєфтью». Готівкові гроші російської компанії вже допомогли президенту Венесуели Ніколасу Мадуро у запобіганні дефолту або політичного перевороту.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв