План повернення Донбасу: що приховує українська влада

607
Експерт переконаний - немає єдиного рецепту повернення Донбасу

Питання щодо Донбасу не є питанням виключно повернення території, оскільки повернути території можна, однак як бути з населенням? Про це розповів експерт із питань державної безпеки Василь Вовк, оцінюючи процес реінтеграції окупованих територій на Сході України.

«Уже більш ніж половина, близько 80% населення окупованих території мають російські паспорти. Як мінімум такий самий відсоток, м’яко кажучи, абсолютно не довіряє Україні та ставиться не дуже прихильно до українського керівництва. А, отже, велика частина населення дивиться в бік Росії та Путіна», – переконаний Вовк.

За його словами, питання полягає не у поверненні території, оскільки більшість людей Донбасу не бажають переходити під українську юрисдикцію.

«Якщо вірити соціологічним опитуванням та зважувати всі позиції, то слід враховувати, що частина населення ОРДЛО бажає бути або з Росією, або в статусі,схожому на Придністров’я, під контролем, забезпеченням та обороною Росії. Про це не говорять наші політики. По-перше, не хочуть дражнити народ, по-друге, це невигідно, по-третє, як би це не звучало, для них краще продовжувати війну, оскільки для когось це ще й заробіток», – зауважив експерт у коментарі Слову і Ділу.

Також він висловив думку, що така ситуація склалася в зв’язку з певними прогалинами України від самого початку: «Склалося так, що були правильно вжиті заходи щодо зустрічі Мінського формату для зупинення війни та забезпечення якогось статусу на тих територіях, була якась лінія розмежування. Це дало можливість упередити масові вбивства та масштабну воєнну операцію».

Водночас, додає фахівець, Україна пішла на поводі в Росії й підписала те, що виконати нам неможливо, а якщо виконати те, що записано в Мінських домовленостях, означає поховати Україну як цілісну суверенну державу.

Загалом, стверджує Вовк, немає єдиного рецепту повернення Донбасу.

«Військовий шлях для України не має жодних перспектив. Шлях перемовин? Принаймні варто змінити формат. У цьому форматі мають бути три країни – РФ, США та Україна. Здається, що такий формат на сьогодні є найбільш перспективним. Не варто чекати на успіх уже завтра. Але це хоча б дає шанс змінити Мінські угоди, за які вчепилася Росія. США мають змусити РФ піти на коригування мінських умов», – резюмував спеціаліст.

Постійне посилання

Коментарi

Коментарiв