Рада не встигла перейменувати навіть половини з необхідних населених пунктів

245
Відповідно до закону «Про осуд комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) режимів і заборону пропаганди їхньої символіки», парламентарі зобов’язані перейменувати майже 1000 населених пунктів. 

Рада не встигла перейменувати навіть половини з необхідних населених пунктів
4 лютого поточного року народні депутати ухвалили рішення про перейменування 175 населених пунктів відповідно до вимог закону про декомунізацію, у цілому необхідно змінити назви для понад  940 міст і сіл. Наступного разу на порядку денному в парламенті це питання було 18 лютого, проте нардепи навіть не починали його розгляду – передає ТСН. 
Згідно з календарним планом нинішньої сесії ВРУ, 19 лютого було останньою датою відповідно до чинного законодавства, коли парламентарі могли затвердити резолюцію про перейменування решти населених пунктів. Тепер нардепи зможуть розглянути це питання не раніше 15 березня, під час найближчого пленарного засідання. 
Додамо, раніше парламентський комітет із питань державного будівництва, регіональної політики й місцевого самоврядування схвалив пропозицію перейменувати Дніпропетровськ у Дніпро відповідно до закону про декомунізацію в Україні. 
Крім того, 18 грудня минулого року Венеціанська комісія та Бюро демократичних інституцій та прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі визнала український закон про декомунізацію таким, що не відповідає стандартам РЄ.

Коментарi

Коментарiв